Często wybierane promienniki elektryczne

Last modified date

Działanie promienników elektrycznych opiera się na produkowaniu energii poprzez promieniowanie rozchodzące się z źródeł energii i w tym samym momencie ogrzewające wszystko, co jest w pomieszczeniu, a więc: ludzi, sprzęty, maszyny, ściany. Działanie promiennika przypomina ogrzewanie przez promienie słoneczne.

Mimo niedużej temperatury powietrza jednostka ogrzewana promiennikiem elektrycznym odczuwa ciepło. Nie ma, krótko mówiąc potrzeba instalowania wyspecjalizowanych źródeł ogrzewania oraz narażania się na nadobowiązkowe koszty z tym związane. W Rzeczpospolitej polskiej działa sporo działalności gospodarczych produkujących promienniki elektryczne. Należy zwrócić na nie wzgląd, jako że ogrzewanie promiennikowe jest tańsze w eksploatacji od tradycyjnego oraz ekologiczne.

Spółka ES poleca elektryczne promienniki podczerwieni, jakie formują ciepło w formie promieniowania podczerwonego. Promienniki niskotemperaturowe świetnie sprawdzają się w lokalach do wielkości 3, 5 metra, czyli w lokalach mieszkalnych, biurach, halach produkcyjnych, szkołach oraz kościołach. Tam mają sposobność spełniać rolę ogrzewania głównego. Mają możliwość regulacji temperatury oraz są proste w montażu

Firma Master proponuje promienniki podczerwieni wysokotemperaturowe, ogrzewające wszystko, co znajduje się w tych wyżej wymienionych zasięgu. Promienniki działają cicho, mamy sposobność wykorzystywać je w pomieszczeniach bez wentylacji. Mają regulację mocy grzewczej, nie wydzielają spalin, są przypasowane do własnej pracy ciągłej. Nie poczujemy zapachu ciepła, pozbędziemy się wilgoci z ogrzewanego pomieszczenia.

Korporacja Dimplex ma w swej propozycji ma w swoim asortymencie promienniki halogenowe pracujące w oparciu o silnie ukierunkowany promień energii. Minimalizuje się okres nieodzowny do nagrzania pomieszczenia. Wspaniale sprawdzą się w ogromnych lokalach, jakich ogrzewanie zwykłymi grzejnikami jest nieekonomiczne, np.: na halach przemysłowych, strefach załadunkowych, obiektów składowych i budowlach sakralnych. Promienniki halogenowe posiadają twardą obudowę z malowanej proszkowo stali, pracują cicho.

admin