Na jakiej zasadzie działają rekuperatory?

Nowoczesne urządzenia otaczają nas z każdej strony i tak naprawdę, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele ich jest i jak szerokie spektrum może obejmować ich funkcjonowanie. Wiemy na przykład, że każdy budynek musi posiadać odpowiedni system wentylacyjny, ale część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki system składa się z wielu różnych sprzętów. Wśród nich znajdują się rekuperatory bezkanałowe.

Funkcja, jaką pełnią rekuperatory bezkanałowe jest prozaiczna - chodzi o wymianę powietrza w budynku, aby cały czas jego jakość była jak najlepsza. Od tego zależy samopoczucie i zdrowie przebywających w nim osób. Część z nich jest wyposażona także w specjalne funkcje odzyskiwania energii cieplnej oraz pary wodnej. Dzięki temu oszczędzamy zarówno na ogrzewaniu, jak i na nawilżaniu powietrza w budynku.

Rekuperatory bezkanałowe posiadają więc dość prostą zasadę działania. Niejako oddzielają powietrze zasysane i wydmuchiwane, przy okazji zatrzymując w budynku m.in. ciepło. Znajdują one zastosowanie we wszystkich budynkach, które przeszły kapitalny remont lub wzniesiono je według zasad tzw. nowoczesnego budownictwa.

Bez problemu można więc rekuperatory bezkanałowe montować w takich obiektach jak hale sportowe, biura, zakłady produkcyjne, biurowce, warsztaty, restauracje, hotele, magazyny. Urządzenia te charakteryzuje zwarta budowa i możliwość bardzo łatwego montażu. Ponadto spełniają one najwyższe standardy ergonomii, ponieważ składają się z wentylatorów o dużej wydajności. Warto też wiedzieć, że rekuperatory są ekologiczne.

admin