Rekuperatory ruchome, zmieniające styczność z powietrzem

Czym są wymienniki ciepła z ruchomym wypełnieniem? Są to takie rekuperatory, których zadaniem jest inne podejście zarówno do powietrza wydmuchiwanego, jak i wdmuchiwanego. Najogólniej rzecz biorąc chodzi o to, że w momencie kiedy urządzenie to pobiera powietrze z zewnątrz, jest ono zużyte. Jeśli wypuszcza, powinno wypuścić powietrze czyste, które z powrotem nadaje się do eksploatowania od początku. W tym właśnie pomagają tego typu rekuperatory.

Ruchome wypełnienie sprawia, że to, co najważniejsze koncentruje się na powietrzu wdmuchiwanym. Wtedy odpowiednie filtry, przez które ono pochodzi sprawiają, że zostaje oczyszczone, a jednocześnie - bo i to jest drugie zadanie rekuperatora - odpowiednio ocieplone. Jak wiadomo, to urządzenie ma za zadanie przede wszystkim przewodzić ciepło.

Rekuperatory z ruchomym wypełnieniem są coraz częściej stosowane zarówno w większych pomieszczeniach (gdzie są już rzeczą obowiązkową), jak i w domach oraz mieszkaniach, które chcą żyć zdrowo. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można wentylować pomieszczenie, a także je klimatyzować, jednocześnie oszczędzając na zużyciu niepotrzebnej do tego energii. Zakupienie rekuperatora jest więc zabiegiem bardzo korzystnym.

admin