Rekuperatory bezkanałowe w nowych blokach - pytania do dewelopera

Własny dom czy mieszkanie to marzenie wielu z nas. Koszty jednak zakupu własnego mieszkania na rodzinne gniazdo są ogromne. Najczęściej taki zakup wiąże się z zaciągnięciem kredytu. Zadłużenie później spłaca się latami, dlatego też decyzja o zakupie mieszkania musi być bardzo dobrze przemyślana.

Zanim kupimy konkretne mieszkanie należy dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw. Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać poprzez szczegółowe wypytania dewelopera o interesujące nas kwestie.

W nowych mieszkaniach warto, poza innymi ważnymi kwestiami, na jakie zwykle zwraca się uwagę przy kupnie mieszkania, jak metraż, lokalizacja, piętro, układ pomieszczeń, balkon i parking - zapytać dewelopera o system wentylacji i klimatyzacji w mieszkaniu oraz zastosowanie takich urządzeń, jak rekuperatory bezkanałowe.

Wyposażenie mieszkania w rekuperatory bezkanałowe pozwala znacznie obniżyć rachunki. Rekuperatory bezkanałowe to urządzenia energooszczędne, które za sprawą odzysku ciepła ponownie wykorzystują energię cieplną z powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz do ogrzania powietrza wdmuchiwanego do wewnątrz. Dzięki ich użyciu znacznie zmniejsza się zużycie energii, są więc bardzo pożądanymi urządzeniami w każdym mieszkaniu.

Jeśli od dewelopera dowiemy się, że w mieszkaniu, które mamy zamiar kupić, zamontowane są rekuperetory bezkanałowe, warto dopytać o jeszcze inne kwestie. Mianowicie, kiedy te rekuperatory zostały zamontowane i kiedy ostatnio je czyszczono. Te dwie sprawy wpływają bowiem na standard pracy urządzeń wentylujących.

admin